logo - Biuro projektowe AERODES
 
 
O nas

Doświadczenie i młodość to nasza dewiza. Zespół projektowy AERODES tworzą doświadczeni i bardzo młodzi konstruktorzy, co sprawia, że nasze konstrukcje są świeże i dojrzałe jednocześnie.

Szefem zespołu jest Andrzej Frydrychewicz ze stażem 50 letnim, autor „Wilgi”, „Kruka” i „Orlika” oraz szeregu niezrealizowanych projektów jak: akrobacyjny „Harnaś”, pola walki „Skorpion” i inne.

Specjalistą od kompozytów węglowych jest Jerzy Cisowski, który już 40 lat projektuje ultralighty, autor między innymi znanego B-3 „Mirage” i wielu innych.

Młodych konstruktorów reprezentują Wojtek Grendysa i Marek Jonas, mający za sobą konstrukcje dwóch ultalightów, którzy opanowali do perfekcji system projektowania unigraphics. Im to zespół zawdzięcza, że projekt ultralighta wykonujemy w pięć miesięcy !

Nad bezpieczeństwem naszych konstrukcji czuwa dr Lech Jarzębiński, który obliczenia struktur lotniczych prowadzi już ponad 40 lat i praktycznie liczył on każdy samolot powstały w tym czasie w Polsce.

Zespół „Aerodes”, działający na terenie Politechniki Warszawskiej, w ścisłym związku z Zakładem Samolotów i Śmigłowców Wydziału MEiL, we wszystkich trudnych przypadkach wykorzystuje potencjał naukowy uczelni (aerodynamika, mechanika lotu, materiałoznawstwo), a w razie konieczności przyspieszenia opracowań, zespół angażuje wyróżniających się dyplomantów.